Arhiepiscopia Tomisului vinde preţuri

Preţuri de lumânări.
Ca să-şi plătească datoriile.
Dacă pe lângă preţuri mai vinde şi lumânările, îi rămâne şi de colivă.


(România Liberă)

Copii, preţurile nu se scumpesc, că ele nu costă nimic. Preţurile cresc sau scad. Produsele şi serviciile se scumpesc sau ieftinesc.

Publicitate

8 gânduri despre „Arhiepiscopia Tomisului vinde preţuri

  1. Pericol mare blogu’ ăsta dom’le! Zisei şi io ceva pe 03/09/2010 la 11:07 pm, a urmat o muştruluială după 00:00, din partea ta, graţioaso, iar pe la 02:00 a urmat dezastrul. Ce mai, infarct, salvare, spital, tot tacâmu’.
    D’aia vin şi zic: ai dreptate mamă! 😯

  2. Şi fii atentă, în discuţia noastră era vorba de acordul articolului genitival. Ei bine, în dimineaţa de 4 septembrie, pe la orele 08:00, am aflat că eram internat la CENTRUL CLINIC DE URGENŢĂ DE BOLI CARDIOVASCULARE AL ARMEŢII. Asta ca să mă învăţ minte, că vezi bine, centrul clinic e al armeţii şi nu bolile cardiovasculare.
    Pedeapsă grea mey. Off.

  3. Aiii, tu vorbeşti serios cu infarctul. (Grea pedeapsă, într-adevăr. Pare rău. Da’ cre’ c-ai rămas cu sechele, de-ţi stătea mintea a doua zi la articolul genitival.)

  4. Da’ pe dracu’ sechele. Da’ m-a izbit cestia, că prea era potrivită. Acu’ ce să zic? Coincidenţa naibii!

Comentariile nu închise.