Ai noştri ziarişti învăţa-vor vreodată limba română?

Mircea Marian şi ai săi noştrii (a câta oară?!). Face mişto de Floriana Jucan că-şi dă competent cu părerea, în timp ce el să dă ziarist, deşi încalcă principiul 1 din Limba română - terms of use, ăla care zice că noştri se scrie întotdeauna noştri, cu un singur i. Şi mai încalcă şi regula … Citește în continuare Ai noştri ziarişti învăţa-vor vreodată limba română?

Aţi căutat, vă răspundem. 62.

conjugare a face imperativ Fă ! Nu face ! ca şi Zi ! Nu zice ! Du ! Nu duce ! Fii ! Nu fi ! Forma de imperativ negativ pornind de la forma de infinitiv (face, zice, duce, fi - cu un singur i). perfectul simplu ortografie cati i Hm. Nu ştiu să existe … Citește în continuare Aţi căutat, vă răspundem. 62.